22 серпня 2018, 11:53

Як правильно вийти з відпустки

Опубліковано в №34 (636)

Віра Проценко
Віра Проценко CEO GOLOVABOUTIQUE, кар'єрна консультантка

Літо – пора відпусток. Саме так ми звикли думати протягом багатьох десятиліть. Проте в сучасному світі у нас з’явилася можливість подорожувати в будь-яку пору року. Після будь-якої відпустки (на кілька днів чи довготривалі) не так легко повернутися до 8-годинного робочого дня. Готуючись до відпочинку, зазвичай у більшості з нас підвищується ефективність праці, адже ми хочемо швидше завершити всі свої справи, щоб нас не турбували в наші законні вихідні. І ось нарешті вона – довгоочікувана відпустка, такий щасливий період «байдикування»! Ми занурюємося в атмосферу легкості та нових яскравих емоцій, насолоджуємося новими країнами, знайомствами, кухнею. А якщо пощастить, згадаємо про нашу роботу лише напередодні повернення в нашу «сім’ю». Саме в цей момент більшість з нас впадають у мінорний настрій та часто провалюють «іспит» на швидку адаптацію після відпустки. Правильно вийти з цього стану – це мистецтво, яким потрібно оволодіти, якщо ви хочете протриматися свіженькими та бадьорими до наступної «зупинки».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Я спробую змінити мінорний настрій на мажорний та поділюся своїми лайфхаками, у разі дотримання яких ваша відпустка отримає «друге життя».

Правило №1

Плануйте вихід на роботу після відпочинку в середині або кінці тижня. Тоді ви не встигнете швидко стомитися. Кілька днів в офісі – і знову привіт вихідним. Ідеально розпочати роботу в середу або четвер.

Правило №2

Намагайтеся відпочити від відпустки, перш ніж повернутися до робочого ритму. Неважливо, чи був ваш відпочинок активним (у горах, екскурсійним тощо) або ви лежали на пляжі немов тюлень, вам необхідно кілька днів, щоб прийняти нову реальність. Також нам усім необхідно розібрати валізи, пройти акліматизацію, відійти від джетлагу, зробити хатні справи, забігти в салон краси, а для цього потрібен час. Тому не поспішайте кидатися в бій. Кілька додаткових днів адаптації вдома вам точно не завадять, а колеги протримаються ще 48 годин без особливих зусиль.

Правило №3

Сплануйте свій графік таким чином, щоб вчасно піти з роботи, принаймні в перші дні. Так, я знаю, що після відпустки на нас чекають десятки листів, завислі завдання, втомлені колеги (які працювали за себе і за «того хлопця»), але я дуже наполягаю на цьому правилі. Якщо в перші ж дні ви з головою зануритеся в роботу, то від відпустки навіть сліду не залишиться. Вже через тиждень ви знову почуватиметеся виснаженими. Тож не намагайтеся підкорити Говерлу за один день.

Правило №4

Сплануйте після відпустки наступний відпочинок. Достатньо навіть не спланувати, а просто придумати, куди та коли, а вже ближче до дати обміркувати все більш детально. Ніщо так не гріє душу і не мотивує працювати на результат як наступна подорож в омріяну країну.

Правило №5

Оточуйте себе милими та смачними дрібничками в перші дні після відпочинку. Купуйте до кави улюблене тістечко, роздрукуйте фото з відпустки, вдягніться як на свято, обідайте в атмосферних місцях з цікавими людьми, гуляйте в обідню перерву в парку. Нехай свято продовжується!

Правило №6

Розплануйте перші кілька днів після відпустки. Наприклад, відведіть кілька годин на перевірку пошти, годину на зустріч з командою, час на читання новин у віснику чи корпоративному порталі тощо. Обов’язково внесіть туди обідню перерву та п’ятихвилинки для розмов з колегами, яких ви вже давно не бачили. Це допоможе вам нічого не забути та не дозволить прокрастинації вас перемогти.

Правило №7

Якщо всі попередні правила не допомагають і вам зовсім не хочеться йти на роботу, а відпустка не лише не допомогла засумувати за колективом та улюбленою справою, але й погіршила ситуацію, висновок один – потрібно змінити роботу. Жодна система мотивації чи найкращий відпочинок у світі не допоможуть вам ефективно працювати на роботі, яку ви вже тихо ненавидите. Відпустка – це просто ще один лакмусовий папірець, який свідчить про те, що ваші шляхи розійшлися.

Сподіваюся, що наші поради стануть вам у нагоді та використовуючи їх ви полегшите не лише своє життя, але й життя своєї команди, яка повертається з відпустки.

Р.S.: Колонка кар’єрного консультанта створена для того, щоб допомагати вам бути щасливими та ефективними у вашій кар’єрі. Тож пропонуйте свої теми або пишіть запитання в редакцію газети, а ми із задоволенням будемо відповідати.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати