15 серпня 2016, 18:56

Інвестиціє, прийди!

Опубліковано в №31-32 (529-530)

На сьогодні економіка нашої країни перебуває у досить песимістичному стані, девальвація гривні та зниження вартості оплати праці, безумовно, впливає на розвиток бізнесу й настрій громадян.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Незважаючи на це, наша країна набуває привабливості для інвесторів. Підвищення України в рейтингу Doing Business на 59 позицій за останні 5 років свідчить про те, що інвестувати в країну стало не тільки простіше, але й доцільніше, а дерегуляційні процеси, які відбуваються в державі, однозначно, сприяють додатковому вливанню іноземного капіталу.

Як результат, ми маємо угоди, подібні придбанню фондом Джорджа Сороса однієї з українських IT-аутсорсингових компаній та запуск нового фонду прямих інвестицій Dragon Capital NewUkraine Fund.

З нашого досвіду, підтвердженням підвищення інвестиційної привабливості є зростання кількості запитів з питань супроводу реструктуризації агрохолдингів з метою залучення зовнішнього інвестування. Безумовно, такі речі позитивно впливають на розвиток економіки країни у довгостроковій перспективі.

Проте на практиці ми бачимо, що все ще існує низка проблем, з якими зіштовхуються інвестори, охочі вкласти гроші в «розвиток нашої країни».

Залучення інвестицій має стати одним з тих важливих чинників, які сприятимуть розвитку економіки. Саме тому ініціатива уряду щодо створення «Офісу сприяння інвестиціям» є абсолютно логічною.

Наразі не зовсім зрозуміло, що саме робитиме Офіс і хто буде у його складі. Чи буде це орган, який займатиметься аналізом поточної ситуації із залучення інвестицій, на підставі якого даватиме рекомендації уряду, або ж це буде певний провідник для інвесторів, які знаходяться на стадії прийняття рішень про інвестування в нашу країну? Звісно, ідеальним варіантом було б об'єднати ці напрямки й таким чином створити дійсно робочий механізм, який сприятиме залученню інвестицій і допомагатиме розвиватися нашій країні.

Безумовно, сама ідея створення «Офісу сприяння інвестиціям» не може розглядатися як негатив. Інвестиції в сьогоднішніх умовах – це один з головних механізмів, який здатний підняти нашу країну, тому створення такого Офісу вважаємо однозначним плюсом в роботі уряду. Принаймні напрямок мислення абсолютно вірний, а як буде реалізована ця ініціатива – зможемо побачити вже найближчим часом.

Можу сказати, що є багато інвесторів, готових вкладати в український бізнес, однак вони зіштовхуються з великою кількістю регуляторних і практичних труднощів. Те, що створення Офісу вплине на прискорення виходу інвесторів на наш ринок, викликає сумніви. Україні потрібен акцент більше на захист інвестицій та на безперешкодне їх повернення, а це рівень законодавства, а не окремого органу.

Нагадаємо, Прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час засідання Кабінету Міністрів України 8.08.2016 р. оголосив про початок реалізації його ініціативи щодо створення Офісу сприяння інвестиціям.

Зі слів Прем'єра, офіс займатиметься розвитком інвестиційного потенціалу України, залученням міжнародних топ-інвесторів, супроводом їхніх інвестицій та просуватиме країну у світі.

Офіс сприяння інвестиціям буде створено до 1.09.2016 р. як консультативно-дорадчий орган при Прем’єр-міністрі України. Також до 1.09.2016 р. на затвердження Уряду буде представлений директор Офісу.

Як повідомив Володимир Гройсман, Американський фонд Western NIS Enterprise Fund погодився надати організаційну та фінансову підтримку створенню Офісу.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати