30 січня 2024, 14:55

Безпека в деталях: чому договори — ключовий елемент успішного підприємства

Катерина Лихопека
Катерина Лихопека молодша юристка Miller Law Firm

Jun column


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Чи замислювались ви про важливість різного роду договорів, інструкцій та положень на підприємстві, чому вони потрібні та чи можна вести підприємство за їх відсутності?

На підприємстві важливо мати різні види договорів, інструкцій та положень, оскільки вони допомагають узгоджувати дії співробітників, регулювати взаємовідносини з партнерами та клієнтами, а також забезпечувати дотримання законодавства та стандартів. Відсутність цих документів може призвести до виникнення ризиків не тільки для роботодавця, а так і для найманого працівника.

У нас є досвід захисту найманого працівника, який був звільнений з посади через те, що не виконував своїх обов’язків. Проте на момент роботи на підприємстві положення та посадової інструкції, про яке стверджував роботодавець, не існувало, а функціональні обов’язки нашого клієнта були прописані у трудовому договорі.

Попри це, недобросовісний роботодавець вирішив ставити задачі працівнику всупереч трудовому законодавству, а згодом, за невиконання поставлених на нього функціональних обов’язків, звільнити його.

Однак завдяки добре пропрацьованій позиції нам вдалося домогтися захисту та поновлення прав працівника та поновити його на роботі.

Аби не мати проблем, розповідаємо, які договори варто мати на підприємстві аби уникнути судових спорів та конфліктів між роботодавцем та працівником:

1. Трудовий договір: Цей договір встановлює умови праці між роботодавцем і працівником, такі як обов'язки, умови оплати, термін дії договору тощо.

2. Договір про конфіденційній (NDA). Угода між працівником та роботодавцем, де вони зобов'язуються не розголошувати конфіденційну інформацію, яку вони дізналися під час співпраці. Це може бути важливо, коли ви хочете захистити інформацію про ваш бізнес, продукт або ідею від незаконного використання або розголошення.

3. Договір про непереманювання (NSA). Угода, за якою сторони зобов'язуються не залучати працівників, клієнтів або партнерів іншої сторони до свого бізнесу під час або після закінчення співпраці.

4. Договір про збереження інтелектуальної власності (IP Agreement). Якщо працівник створює інтелектуальну власність під час роботи, цей договір визначає права на неї та має бути чітко прописаний, аби уникнути конфліктів та судових спорів між сторонами.

5. Документи, що стосуються охорони праці підприємства. Положення про службу охорони праці підприємства, інструкції з охорони праці та інші документи, які має право потребувати Держпраці у разі перевірки на підприємстві, допоможуть уникнути небезпечних ситуацій на робочому місці, що можуть призвести до травм або захворювань працівників.

6. Документи, що стосуються пожежної безпеки підприємства. До них, зокрема, відносять накази про призначення особи, відповідальної за пожежну безпеку, наказ про введення протипожежного режиму, інструкції та евакуаційні плани. Важливість цих документів обумовлена не тільки тим, що у разі перевірки їх можуть витребувати працівники ДСНС, а в тому, аби працівники установи були обізнані у випадку виникнення пожежі на підприємстві, як її уникнути та як врятувати своє життя, якщо опинився в епіцентрі пожежі.

7. Договори із надання послуг з контрагентами. Це угоди між вашою компанією та іншими сторонами (клієнтами або партнерами), які встановлюють умови надання певних послуг. Такий договір можна укласти як з дизайнером, який надає вашій компанії послуги, так і з контрагентом, який привозить щомісячно до офісу певний товар.

Врахуйте, що це не остаточний перелік документів на підприємстві, який має бути та який допоможе вам не тільки структурувати роботу, а й уникнути конфліктів. Кожен договір та документ має свою структуру та має бути чітко прописаний юристами відповідно до умов, до яких домовились сторони.

Важливо зауважити, що не на кожному підприємстві потрібен гіг-контракт, але на кожному потрібно мати інструкції з протипожежної безпеки. Задля правильної та коректної співпраці на підприємстві, варто звернутись до юристів, які можуть побудувати вашу структуру діяльності таким чином, аби функції та обов’язки кожної із сторін виконувались і задовольнялись.

Успішне підприємство будується на багатьох складниках, але одним з найважливіших елементів є належно структуровані та чіткі договори. Ці документи виступають фундаментом для взаємодії з клієнтами, партнерами, постачальниками та співробітниками, визначаючи умови співпраці та захищаючи інтереси всіх сторін.

Отже, належним чином прописані договори виступають важливим інструментом для будь-якого успішного підприємства, допомагаючи забезпечити стабільність, захист і взаємовигідну співпрацю з різними стейкхолдерами.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати