Останнім часом у підприємств, які ведуть зовнішньоекономічну діяльність, виникли нові податкові ризики, пов'язані з проведенням операцій з іноземними контрагентами, які мають особливі організаційно‑правові форми. Наприклад, до найпоширеніших контрагентів належать загальновідомі британські LLP. Варто зазначити, що сьогодні проведення операцій з такими контрагентами може вплинути на оподаткування компанії у двох аспектах.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
По‑перше, якщо доходи компанії перевищують 150 млн грн, а обсяг операцій з таким контрагентом перевищує 10 млн грн, то операції з таким контрагентом є контрольованими, повинні бути включені у звіт про контрольовані операції, щодо них має бути підготовлена документація з трансферного ціноутворення (далі — ТЦУ). При цьому взагалі немає значення, чи йде мова про імпортні або про експортні операції.
По‑друге, якщо один з критеріїв не виконується (доходи компанії становлять менше ніж 150 млн грн або обсяг операцій є меншими ніж 10 млн грн), при цьому операція є імпортною (українська компанія придбала у такого нерезидента товари, роботи або послуги), то в української компанії виникає право вибору: провести податкове коригування, збільшивши свій прибуток на 30% від вартості таких товарів (робіт, послуг) або підготувати документацію з ТЦУ, яка підтвердить, що ціни у такої операції відповідали принципу «витягнутої руки», тобто відповідали ринковим.