25 березня 2014, 10:28

Міжнародна торгівля

Історія і сьогодення

Опубліковано в №13 (407)

Олександр Зудінов
Олександр Зудінов «ЮКРЕЙН ЛІГАЛ КОМПАНІ, ЮФ» Старший юрист

По суті міжнародна торгівля – це історично перша форма міжнародних економічних зв’язків, що являє собою обмін товарами і послугами між державно оформленими національними господарствами, тобто між державами. Таке визначення міститься у більшості навчальних посібників з міжнародної торгівлі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Міжнародна торгівля виникла в далекому минулому і з кожним періодом постійно розвивалася. Так, в один з періодів після закінчення Другої світової війни у світі під егідою ООН почалися переговори про створення Світової організації торгівлі (далі – СОТ). І лише в квітні 1994 року більшість учасників переговорного процесу в Марракеші (Марокко) підписали Заключний акт Уругвайського раунду торговельних переговорів і Марракеську декларацію, якою засновувалася Світова організація торгівлі.

Згідно з Марракеською угодою СОТ забезпечує загальну інституційну основу для здійснення торговельних відносин між її членами, тобто утворює міжнародний форум з робочими органами. В його рамках можуть здійснюватися міжнародні переговори як між усіма членами СОТ, так і між окремими учасниками.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати