29 травня 2020, 12:50

Акциз на холодильники, як це?

Недосконалість законодавчої техніки стала причиною прирівняння діючих речовин холодильників до моторного пального

Опубліковано в №10 (716)

Максим Дятель
Максим Дятель «Юрлайн, ЮФ» юрист

Україна в загальносвітовому нормативі охорони навколишнього середовища


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Ключовим елементом будь-якого холодильного устаткування (холодильника, кондиціонера, холодильних камер тощо) є холодоагент. Він являє собою діючу речовину, яка під час розширення поглинає тепло, а під час стискання його віддає, таким чином забезпечуючи роботу холодильного обладнання. Протягом тривалого часу основними холодоагентами були фтор і бром місткі фреони.

З прийняттям Віденської конвенції з охорони озонового шару та Монреальського протоколу щодо речовин, які знищують озоновий шар, країни-учасниці вказаної Конвенції взяли на себе зобов'язання зі зменшення впливу на озоновий шар шляхом заборони використання фтор і бром містких фреонів. У 2016 р. була прийнята Кігалійська поправка до Монреальського протоколу, якою встановлюються вимоги щодо врегулювання фторованих парникових газів з механізмом скорочення споживання озоноруйнівних речовин. Україна також є учасницею Віденської конвенції з охорони озонового шару.

12.12.2019 р. Верховна рада України прийняла ЗУ «Про регулювання господарської діяльності з озоноруйнівними речовинами та фторованими парниковими газами», який вводиться в дію з 27.06.2020 р. Зазначений Закон був прийнятий у зв'язку з необхідністю імплементації в законодавство України Регламентів ЄС №2037/2000 та №842/2006, а також реалізації Україною взятих на себе міжнародно-правових зобов'язань у сфері охорони навколишнього середовища. З набранням чинності Законом запроваджується заборона виробництва в Україні озоноруйнівних речовин та фторованих парникових газів (у тому числі фтор і бром містких холодоагентів), а також суттєво обмежується їх імпорт.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати