17 грудня 2013, 11:05

Значно активізувалися процеси оформлення речових прав на земельні ділянки

Опубліковано в №51-52 (393-394)

Ярослава Оніка «Кібенко, Оніка і партнери, ЮФ» Партнер, адвокат

Практика земельного права в 2013 році зумовлена вагомими змінами до законодавства України. Загалом, можна відзначити позитивні тенденції у правовому регулюванні земельних відносин.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Насамперед необхідно звернути увагу на те, що державна реєстрація права власності та інші речові права на земельні ділянки здійснюється не Держземагентством, а Державною реєстраційною службою. З 1 січня 2013 року почав працювати і новий Державний реєстр речових прав на нерухоме майно. Документом, що підтверджує право власності громадянина на земельну ділянку, отриману в результаті безоплатної приватизації, є свідоцтво про право власності на нерухоме майно, в усіх інших випадках право власності й похідні права підтверджуються витягом з Державного реєстру речових прав. Строк реєстрації прав цього року залишився незмінним – 14 робочих днів, однак на практиці виникають випадки порушення цього строку з боку державного реєстратора.

Серед недоліків державної реєстрації речових прав на земельну ділянку можна відзначити наступний. Наприклад, державна реєстрація припинення права користування земельною ділянкою комунальної власності на підставі відповідної угоди потребує доволі багато часу: першим етапом державний реєстратор здійснює реєстрацію права власності територіальної громади на земельну ділянку протягом 14 робочих днів; другим етапом вносить запис до Укрдержреєстру про реєстрацію права користування на підставі договору оренди землі; і лише на третьому етапі здійснює реєстрацію припинення права користування на підставі угоди про розірвання договору оренди землі. Ситуація певним чином змінилася лише після надання роз’яснень Державної реєстраційної служби в серпні 2013 року.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати