Міжнародні організації прогнозують збільшення попиту на продукти харчування і підвищення цін на них у межах 10–40% в найближчі 10 років. Про це йдеться у звіті Організації з продовольства і сільського господарства ООН (FAO) і Організації з економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Зростання цін в основному стосуватиметься країн, що розвиваються, де сім’ї витрачають на харчування близько 60% доходів.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Для того щоб урегулювати ситуацію, уряди держав повинні знайти спосіб надати сільськогосподарським виробникам економічні й технологічні можливості, які б забезпечили підвищення обсягів врожаю і постачання більшої кількості продовольства на світовий ринок.
В Україні виробництво сільськогосподарської продукції є одним з найперспективніших видів бізнесу. Однак значний вплив на розвиток сільськогосподарської галузі в Україні мають обмежені можливості використання земельних ресурсів, а особливо земель сільськогосподарського призначення.
Наразі в Україні триває процес урегулювання на законодавчому рівні земельних правовідносин та агроринку в цілому.