28 січня 2020, 10:53

Ринку землі бути…?

Опубліковано в №2 (708)

Олег Шевцов
Олег Шевцов «ALEXANDROV&PARTNERS» керуючий радник, співголова комітету агропродовольчого бізнесу Спілки українських підприємців

Протягом багатьох років риторика щодо ринку землі точилася навколо питання про те, відкривати його чи ні. Мораторій продовжувався, державні землі поступово виводили з‑під підмораторної форми, власники землі отримували орендну плату в розмірі 10 тис. грн на рік і всі вдавали, що всіх все влаштовує. Минуло 18 років і ми нарешті дійшли до етапу, коли риторика змінилася і вже вирішується питання щодо того, на яких умовах потрібно відкривати ринок. В суспільстві існує чимало страхів, пов'язаних з продажем сільськогосподарської землі, однак багато з них не мають під собою підґрунтя.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Головний тезис противників ринку землі пов'язаний з тим, що одразу ж після запровадження ринку іноземці скуплять всю нашу землю. Міжнародний досвід показує, що цього не відбулося в жодній країні світу, де був відкритий ринок землі, тому цього не має статися в нашій країні. Потрібно розуміти, що незважаючи на покращення рейтингу Doing Business, інвестиції в Україну залишаються достатньо ризиковими, більшість провідних банків світу не надаватимуть дешеві кредити своїм громадянам під інвестиції в нашу країну. До того ж важко уявити варіанти, з яких ринок буде запроваджений без будь-яких обмежень, в тому числі й тих, що стосуються акумулювання певних площ землі в одних руках.

Водночас у разі обмеження доступу іноземцям необхідно зрозуміти, що в нашій країні живуть і працюють багато іноземних фермерів, які фактично не матимуть можливості придбати землю через законодавчі обмеження. Чи не є це дискримінацією і як це може вплинути на подальші інвестиції в економіку нашої країни?

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати