Аграрний сектор є однією з основних бюджетоутворюючих та експортних галузей в Україні, але, незважаючи на це, аграрний бізнес супроводжує значна кількість ризиків.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Насамперед такі ризики пов’язані з природнокліматичними умовами, біологічними та соціальними чинниками. Гальмом для всього агропродовольчого сектору економіки є технікотехнологічна відсталість українського сільського господарства.
Очевидно, що сільськогосподарські товаровиробники потребують значної систематичної та всебічної державної підтримки, яка має бути спрямована на виплату за рахунок державного бюджету грошових коштів аграріям у цілях прямого підвищення їхніх доходів, надання податкових пільг, фінансування програм, сприяння реалізації інноваційних проектів, допомогу товаровиробникам в адаптації до нових умов, захисту внутрішнього ринку, мінімізацію коливань прибутковості в галузі, поліпшення інвестиційної привабливості.
У рамках проведення аграрної реформи держава намагається всебічно підтримувати аграріїв. Оглянемо основні діючі програми державної фінансової підтримки сільськогосподарських товаровиробників.
Одним з ефективних інструментів державної підтримки є надання податкових пільг.
Так, Податковим кодексом України передбачено застосування спеціальних режимів оподаткування. Проте серед ученихюристів та економістів не припиняються дискусії щодо доцільності наданих пільг. Розмови про перегляд існуючого механізму справляння ПДВ у сільському господарстві ведуться як серед аграріїв, так і серед законотворців. Наразі, під час сесії Верховної Ради України, у рамках проведення аграрної реформи це питання буде переглянуто. Пропонується, як і раніше, звільняти аграріїв від сплати ПДВ, але 90% позитивної різниці, яка залишиться після поточного періоду, компанії мають акумулювати на своїх спеціальних рахунках і зможуть використовувати для власних виробничих цілей. А інші 10% позитивної різниці підлягатимуть відрахуванню до держбюджету.