19 листопада 2013, 11:36

Cільськогосподарські товаровиробники

В очікуванні державної підтримки

Опубліковано в №46-47 (388-389)

Яна Кондратюк «Олексій Пуха і Партнери, ЮК» Юрист

Аграрний сектор є однією з основних бюджетоутворюючих та експортних галузей в Україні, але, незважаючи на це, аграрний бізнес супроводжує значна кількість ризиків.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Насамперед такі ризики пов’язані з природно­кліматичними умовами, біологічними та соціальними чинниками. Гальмом для всього агропродовольчого сектору економіки є техніко­технологічна відсталість українського сільського господарства.

Очевидно, що сільськогосподарські товаровиробники потребують значної систематичної та всебічної державної підтримки, яка має бути спрямована на виплату за рахунок державного бюджету грошових коштів аграріям у цілях прямого підвищення їхніх доходів, надання податкових пільг, фінансування програм, сприяння реалізації інноваційних проектів, допомогу товаровиробникам в адаптації до нових умов, захисту внутрішнього ринку, мінімізацію коливань прибутковості в галузі, поліпшення інвестиційної привабливості.

У рамках проведення аграрної реформи держава намагається всебічно підтримувати аграріїв. Оглянемо основні діючі програми державної фінансової підтримки сільськогосподарських товаровиробників.

Одним з ефективних інструментів державної підтримки є надання податкових пільг.

Так, Податковим кодексом України передбачено застосування спеціальних режимів оподаткування. Проте серед учених­юристів та економістів не припиняються дискусії щодо доцільності наданих пільг. Розмови про перегляд існуючого механізму справляння ПДВ у сільському господарстві ведуться як серед аграріїв, так і серед законотворців. Наразі, під час сесії Верховної Ради України, у рамках проведення аграрної реформи це питання буде переглянуто. Пропонується, як і раніше, звільняти аграріїв від сплати ПДВ, але 90% позитивної різниці, яка залишиться після поточного періоду, компанії мають акумулювати на своїх спеціальних рахунках і зможуть використовувати для власних виробничих цілей. А інші 10% позитивної різниці підлягатимуть відрахуванню до держбюджету.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати