04 червня 2019, 11:51

Gen Z статистика: бренди та контрафактна продукція

Опубліковано в №23 (677)

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Міжнародна асоціація з торгових марок (INTA) 17.05.2019 р. опублікувала всеосяжне дослідження, в якому детально розглядається поведінка Gen Z (найбільшої групи споживачів у світі до 2020 р.), коли мова заходить про їхні стосунки з брендами та ставлення до контрафакту товарів. Це дослідження унікальним чином з позиції моралі та практики розглядає те, що визначає рішення Gen Z щодо придбання реальних або контрафактних товарів, а також пропонує власникам брендів дорожню карту для спілкування з такими людьми віком від 18 до 23 років.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Серед основних результатів дослідження «Gen Z Insights: Brands and Counterfeit Products» (Gen Z статистика: бренди та контрафактна продукція»), головними чинниками, що впливають на думку про підроблені продукти, є мораль і дохід. У той час як 48% респондентів «не думають, що це нормально або зовсім не добре» купувати підробки, дохід вибиває мораль на 10% в усьому світі.

«Gen Z часто застосовує лінзу ситуаційної моралі до своїх рішень про покупку. Практичні міркування можуть перевершити моральні ідеали», — йдеться у дослідженні. Однак Gen Z бореться з цієї моральною та практичною напруженістю. «Для мене купівля підробок є етично неправильною, але ціна оригіналів занадто висока», — резюмував один з респондентів (21‑річний Дієго з Аргентини).

Дослідження показало, що 93% Gen Zers дуже поважають цінність ідей і творінь людей, а 74% вважають, що важливо купувати справжні продукти. Проте 79% опитаних Gen Zers купили контрафактні товари в рік, що передує дослідженню. Їхній дохід може підштовхувати до придбання підробок: 57% заявили, що можуть дозволити собі тільки підроблену версію деяких брендів. Однак у трьох країнах (Китай, Італія та Японія) мораль випередила доходи.

Вивчення психіки Gen Z протиставлено двом потужним глобальним фонам. Перше — це поява Gen Z як найбільшої демографічної групи. По‑друге, поширення контрафактної продукції, яке у 2020 р., за оцінками експертів, досягне 2,81 трлн доларів по всьому світу.

Основна увага була приділена особам, які народилися між 1995 р. і 2000 р. Дослідження складалося з якісних віртуальних дискусій з 30 поколіннями з 4‑х країн у серпні та вересні 2018 р. Потім у листопаді 2018 р. було проведено кількісне онлайн-опитування за участю 4500+ поколінь з 10 країн: Аргентина, Китай, Індія, Індонезія, Італія, Японія, Мексика, Нігерія, Росія і США.

Результати визначили три основні характеристики та ставлення Gen Z до брендів і контрафактної продукції: індивідуальність, мораль та гнучкість. Позитивно, що 91% Gen Zers висловили відкритість, щоб змінити свої погляди на основі нових речей, які вони вивчають.

«Всі ми зобов'язані використовувати цю можливість через освіту. Нам потрібно донести до всіх думку про те, що контрафактна продукція не лише небезпечна, але й соціально неприйнятна», — зазначив президент INTA Девід Лоссіньоль, керівник відділу товарних знаків, доменних імен та авторських прав Novartis Pharma AG у Швейцарії.

Згідно з дослідженням, у найближчі кілька років 52% респондентів планують купувати менше підробок. Це пояснюється їхнім прагненням до більш якісних речей (66%), здатністю дозволити собі придбати справжній продукт (37%) та визнанням того, що купівля реальних товарів є «зрілою справою» (34%).

INTA уповноважила Insight Strategy Group, LLC (Нью-Йорк) провести дослідження. Повне дослідження та звіти щодо конкретної країни доступні за посиланням: www.inta.org/impactstudies.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати