02 серпня 2013, 12:34

Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту

Деякі аспекти захисту в кримінальному провадженні

Опубліковано в №31-32 (373-374)

Катерина Войтенко Адвокат, приватна адвокатська практика

Значна кількість громадян України користується різними видами транспорту. Закон України «Про транспорт» передбачає єдину транспортну систему України, яка складається з транспорту загального користування (залізничного, морського, річкового, автомобільного і авіаційного, а також міського електротранспорту), промислового залізничного транспорту, відомчого транспорту, трубопровідного транспорту та шляхів сполучення загального користування [4]. В Україні надається великий обсяг транспортних послуг і перевезень.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Правовідносини, які виникають у транспортному праві України, регулюються Цивільним кодексом України, Законом України «Про транспорт», Правилами Дорожнього руху України, Кодексом торговельного мореплавства України; Повітряним кодексом України; Кримінальним кодексом України, Статутом внутрішнього водного транспорту та іншими нормативними актами України – законами, постановами, положеннями, інструкціями, правилами, статутами, технічними умовами, в яких установлюються і закріплюються правила безпеки руху та експлуатації транспорту.

Зростання кількості різних видів транспорту в Україні спричинило численні дорожньо­транспортні пригоди. За даними статистики ДАІ МВС в Україні, за 2012 рік було зафіксовано 28 797 тисяч дорожньо­транспортних пригод, загинуло в результаті ДТП – 4 411 осіб, отримали поранення – 35 532 осіб [3].

Причиною виникнення частих дорожньо­транспортних пригод на автомобільних шляхах стало те, що водії порушують Правила дорожнього руху, прискорюють швидкість руху, не дотримуються дистанції, що може спричинити численні зіткнення, пошкодження транспортних засобів, нанесення тілесних ушкоджень потерпілим і навіть викликати смерть або загибель кількох осіб.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати