16 липня 2019, 12:41

Вирішив — проконтролюй: чи можливе запровадження судового контролю за виконанням рішень в Україні?

Опубліковано в №30-31 (684-685)

Анатолій Телявський
Анатолій Телявський приватний виконавець (м. Київ), заступник Голови правління ГО «Всеукраїнське об'єднання приватних виконавців «ФАКТ»

В системі українського правосуддя існує постійний інтерес до тематики прийняття судового рішення. Проте хто і яким чином потім контролює його виконання — часто залишається поза межами. До 2017 р. виконанням рішень судів та інших органів займалися виключно державні виконавці. Після запровадження реформи примусового виконання в Україні до них додалися приватні виконавці — офіційно уповноважені державою самозайняті особи, які працюють з виконавчими документами та отримують свою винагороду за результат. Однак у багатьох країнах також існує третій інститут контролю за виконанням рішення, який станом на сьогодні в Україні відсутній — це суд. Навколо застосування інституту судового контролю точиться постійне обговорення експертів. Перспективи його запровадження проаналізуємо в цьому матеріалі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Обов'язковість виконання рішень судів та інших органів закріплена в головному законі країни — Конституції (ст. 129). Відповідно до Конституції, судові рішення мають виконуватися по всій території України, а суди повинні чинити правосуддя і контролювати виконання. Однак сьогодні в Україні фактично немає контролю за виконанням судових рішень з боку органів судової влади, а вся робота в цьому напрямку покладена на приватних виконавців і працівників Державної виконавчої служби Міністерства юстиції. Таким чином, закріплений у Конституції ключовий принцип повною мірою не діє.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати