12 листопада 2019, 11:08

Турагент, авіаперевізник та аеропорт: хто за що відповідальний?

Опубліковано в №47 (701)

Андрій Гук
Андрій Гук «Анте, ЮФ» партнер, адвокат
Марія Терещенко
Марія Терещенко «Анте, ЮФ» юристка

Сфера авіаперевезень в Україні стрімко розвивається, на український ринок заходять не лише європейські лоукостери, але й авіакомпанії преміум-класу. Незважаючи на зростання конкуренції, сезон відпусток не обходиться без невдоволених туристів. Негативний досвід може статися з різних причин і на різних етапах, де залучені турагенти, туроператори, аеропорти та авіаперевізники. Для ефективного захисту своїх прав та вдалого планування подорожі варто знати, хто є хто і за що відповідає.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


З березня 2019 р. в Україні діють нові Правила повітряних перевезень та обслуговування пасажирів і багажу, які є аналогічними до європейських. Власні правила всіх авіаперевізників, які літають до чи з України, повинні їм відповідати. Тому у разі виникнення спірних питань варто звертатися саме до них.

Туроператор і турагент: у чому різниця?

Туроператор — це той, хто збирає до одного цілого туристичний пакет послуг і поєднує авіаперевезення, готель та інше. Саме туроператор має договір з авіакомпанією і платить за її послуги. Якщо туроператор не сплатив авіакомпанії за весь рейс чи за конкретне ваше перевезення, то авіакомпанія має право відмовити у перевезенні, що траплялося минулого туристичного сезону. Туроператор несе перед туристом відповідальність за якість всіх послуг туристичного пакета, повинен мати можливість забезпечити заміну готелю чи авіакомпанії. Тому потрібно розібратися, які туроператори діють в Україні, та обирати їх уважно. У туриста договір не з авіакомпанією, не з турагентом, а саме з туроператором.

Турагент — це той, хто може підшукати найкращий турпакет від туроператора, може мати договори з різними туроператорами, а також може спеціалізуватися на окремих напрямках. Турагент — це комунікатор, який оформлює відносини з туроператором та у разі виникнення проблем їх вирішуватиме. Турагент відповідає за належне оформлення договору з туроператором, за інформування туриста про турпакет і туроператора, а туроператора — про туриста, його контакти, проблеми та претензії.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати