09 липня 2013, 12:24

Якийсь ніякий судовий збір

Щодо зміни статусу державного мита на судовий збір та правових наслідків Закону України «Про судовий збір»

Опубліковано в №27-28 (369-370)

Інна Таптунова «КМ Партнери, ЮФ» Старший експерт
Оксана Соколова «КМ Партнери, ЮФ» Старший експерт

Ні для кого не секрет, що звернення до суду з позовною заявою, подальше подання апеляційної чи касаційної скарги, отримання певних судових документів є задоволенням платним, і не лише в нашій державі. 0,1 розміру мінімальної заробітної плати чи 2 відсотки ціни позову – ставки різні, однак факт залишається фактом. Без відповідних «вливань» до державного бюджету на гарантований Конституцією України захист прав та інтересів нічого й сподіватися, якщо ви не є державним органом чи не входите в незначну кількість решти пільгових категорій осіб.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Фактично теперішній судовий збір «виділився» з державного мита, у складі якого відповідні платежі перебували до прийняття Закону України «Про судовий збір». Однак статус такого платежу змінився, не кажучи вже про його розміри, які обіцяють неухильно зростати.

Раніше (до прийняття Податкового кодексу) державне мито входило до системи оподаткування і визнавалося обов’язковим податком (збором). Однак на сьогодні ні державного мита, ні судового збору в переліку загальнодержавних податків і зборів, наведеному в Податковому кодексі, ми не знайдемо.

Здавалось би, що змінилося з прийняттям Податкового кодексу? Чи для того, щоб платіж перестав бути загальнодержавним податком (збором), його достатньо просто викреслити з відповідного переліку?

Можливо, наш законодавець просто «попрацював на рейтинги», створивши ілюзію зменшення непомірного за всіма рейтингами податкового тягаря в Україні. Крім того, відсутність судового збору в Податковому кодексі дозволяє за спрощеною процедурою збільшувати його розміри по мірі необхідності латання «дірок» у державному бюджеті. І хоча зараз уже з’являються ідеї повернути державне мито до складу загальнодержавних податків та зборів (проект закону від 18.01.2013 р., викладений на сайті Міністерства фінансів України для обговорення), щодо судового збору таких дій не передбачається (більш детально – за посиланням http://www.km­partners.com/sudzbir).

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати