21 січня 2014, 16:10

Судова практика у спорах із суб’єктами владних повноважень

Чому судді не чують своїх колег?

Опубліковано в №01-02 (395-396)

Євген Щеглов
Євген Щеглов «Правовий Альянс, ЮК» Старший юрист

Суд при вирішенні справи керується принципом законності, згідно з яким вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, і до того ж застосовує інші нормативно­правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України. У разі невідповідності нормативно­правового акта Основному Закону, закону України, міжнародному договору, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту, суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).

Тобто, з огляду на ці норми, в Україні завжди існує можливість суперечностей у трактуванні норм права одного рівня та відсутності регулювання правовідносин в окремих ситуаціях.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати