02 квітня 2013, 10:04

Сучасні судові експертизи

Щодо використання новітніх технологій у діяльності адвоката

Опубліковано в №14 (356)

До проведення експертиз рано чи пізно звертається кожен адвокат. Дійсно, саме результат експерта може надати повну картину подій, встановити особу злочинця чи надати можливість для подальшого встановлення цієї особи.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


З метою підвищення кваліфікації адвокатів в Академії адвокатури України 21 березня було проведено семінар «Використання адвокатами сучасних можливостей судових експертиз», у ході якого власним досвідом поділилася Ірина Гора, доктор юридичних наук.

Першим видом експертиз, про які розповіла пані Гора, стала судова балістична експертиза – спеціальне дослідження, що здійснюється у встановленій законом процесуальній формі для отримання науково обґрунтованих фактичних даних про вогнепальну зброю, боєприпаси до неї і обставини їх використання, що мають значення для досудового розслідування та судового розгляду справи.

Завданням судової балістики є:

– визначення властивостей вогнепальної зброї та боєприпасів (наприклад, чи є вилучений у затриманого предмет вогнепальною зброєю; чи придатна зброя до стрільби; чи можливий мимовільний постріл із вказаної зброї та ін.);

– визначення групової належності зброї та боєприпасів або їх частин (наприклад, до якого виду чи зразка належать патрон, куля, гільза; зі зброї якої моделі (системи) відстрілено дану кулю, гільзу тощо);

– ідентифікація зброї та боєприпасів (наприклад, чи з даної зброї відстрілена куля, гільза; з одного чи різних екземплярів зброї відстрілені дві кулі або гільзи, які виявлені в різних місцях; чи були куля і гільза до пострілу частинами одного патрона та ін.);

– встановлення окремих обставин застосування вогнепальної зброї (наприклад, відстань, з якої стріляли; напрямок пострілу; взаємне розташування зброї та перешкоди; кількість пострілів тощо).

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати