21 січня 2014, 19:12

Способи захисту права інтелектуальної власності

Теорія та правозастосування

Опубліковано в №01-02 (395-396)

Артем Степанов Магістрант Юридичного інституту Київського міжнародного університету

Питання захисту права інтелектуальної власності досліджували у своїх роботах українські та російські вчені: Божицький Ю.Л., Вачевський М.В., Еннан Р.Е., Калятін В.О., Кириченко Т.С., Корчагін А.Д., Ришкова О. та інші.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Відповідно до п. 2 ст. 3 Конституції України права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави [1]. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави. Одним безперечним правом, яке має гарантуватись і бути під особливою охороною в нашій країні, є право інтелектуальної власності.

Порушення прав автора можуть бути пов’язані з порушенням його майнових інтересів або тільки особистих прав. Наприклад, випуск у світ твору без імені автора, зі змінами, самовільно внесеними видавництвом, постановки драматичного твору зі змінами без схвалення автора, перекручення твору – усе це порушення особистих прав без матеріальної шкоди. У таких випадках автор має право вимагати здійснення заходів, необхідних для задоволення його порушених інтересів [5, с. 75].

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати