29 квітня 2021, 13:35

Розумно чи ефективно? У пошуках правосуддя

Опубліковано в №8 (738)

Анна Кухарчук
Анна Кухарчук «Надійний правовий партнер, ЮК» керуючий партнер, адвокат

Прискіпливість та вибагливість громадян до якості роботи державних органів у питанні реалізації гарантованих Конституцією України прав за останні роки в Україні знач но виросли. Право на судовий захист є ключовим, коли конфлікт досяг критичного рівня. Але таке право має бути доступним, а реалізація його має передбачати реальне досягнення поставленої мети судового позову у максимально стислі строки. Це потрібно, щоб захист порушеного права не втратив актуальності.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод та Конституція України саме на державу Україна покладають реалізацію гарантованих прав, у т. ч. права на судовий захист, на ефективний захист і на здійснення такого захисту у розумні строки. Проте за останні 10 років недовіра до судової влади та очевидна нездатність судової системи реально та ефективно захищати права своїх громадян привели цих громадян безпосередньо до Європейського суду з прав людини, де опонентом тепер стала сама держава Україна. Такий стан речей мав наслідком знач ні грошові стягнення з державного бюджету.

 

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати