Після отримання ухвали або рішення суду касаційної інстанції, зокрема Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, яка не задовольняє за своїм змістом або скаржника, або іншу сторону, у багатьох виникає питання: що робити далі й куди скаржитися?
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Про те, що всі можливості оскарження вже вичерпано, свідчить фраза в кінці ухвали/рішення, що вона/воно оскарженню не підлягає.
Однак можливість зміни цієї ухвали або рішення суду касаційної інстанції все ж залишається. Полягає ця можливість у спробі звернення до Верховного Суду України із заявою про перегляд судового рішення.
Підстави для подання заяви про перегляд судових рішень є вичерпними та передбачені статтею 355 Цивільного процесуального кодексу України, у якій зазначено, що заява про перегляд судових рішень у цивільних справах може бути подана виключно з підстав:
1) неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах;
2) встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов’язань при вирішенні справи судом.