21 січня 2014, 18:59

Оскарження податкового повідомлення-­рішення

Проблеми доказування

Опубліковано в №01-02 (395-396)

Олег Яким’як
Олег Яким’як «Кушнір, Яким’як та Партнери, ЮФ» Керуючий партнер
Олександра Петровська-­Іваніченко «Кушнір, Яким’як та Партнери, ЮФ» Старший юрист

Отримавши від клієнта свіженький акт про результати проведення документальної позапланової виїзної перевірки з питань дотримання податкового законодавства щодо фінансово­господарських взаємовідносин з контрагентами останнього, одразу привернуло увагу посилання ревізорів у мотивувальній частині акта на листи ВАСУ, зокрема інформаційний лист від 02.06.2011 р. № 742/11/13­11 «Щодо однакового застосування адміністративними судами окремих приписів Податкового кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України» і лист від 20.07.2010 р. № 1112/11/13­10 «Проблемні питання застосування законодавства у справах за участю органів державної податкової служби».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


На перший погляд може здатися, які ж ще доводи можна навести платнику податків, адже податкова навіть на позицію ВАСУ у своєму акті посилається? Утім, це тільки на перший погляд. По суті ж висновки про неможливість проведення реальних господарських операцій між контрагентами обґрунтовані тим, що відносно контрагента складено акт про неможливість проведення зустрічної звірки з посиланням на статті Цивільного, Господарського кодексів України (майже реферат студента юридичного вишу на тему про підприємницьку діяльність). І більше нічого. Розуміючи, що в податкової більше аргументів немає, можна було б і порадіти. Та з огляду на вказані в акті перевірки інформаційні листи ВАСУ, починаєш аналізувати судові перспективи.

Про вказані інформаційні листи ВАСУ та про їх фіскальне підґрунтя і направлення йшлося від дня оприлюднення останніх. Переважна кількість негативних судових рішень для платників податків містить посилання на вказані листи.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати