24 листопада 2020, 15:03

Неочевидні можливості КСУ

Опубліковано в №22 (728)

Катерина Науменко
Катерина Науменко «CREDENCE, АО» адвокат

В останні роки внаслідок проведеної судової реформи юристи звикли до несподіваного застосування правових норм у рішеннях Верховного Суду, наприклад, коли кардинально змінюється попередня практика з того чи іншого питання. Проте Конституційний Суд України (далі — Суд, КСУ) теж не відстає та знаходить досить оригінальні підходи до реалізації своїх повноважень. Оскільки цей Суд зараз на слуху, розглянемо один з таких випадків, який мав місце задовго до «антикорупційного» рішення, яке зараз лунає з екранів кожного телевізора.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Мова йде про тогорічне рішення КСУ №6‑р (ІІ)/2019 від 4 вересня 2019 р. (далі — рішення) у справі №3‑425/2018(6960/18) за конституційною скаргою Тетяни Максимівни Жабо щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень ч. 3 ст. 40 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП), в якому Суд визнав ці положення конституційними.

На перший погляд, нічого надзвичайного у цій справі немає. Водночас у її межах КСУ реалізував свої повноваження у досить незвичний спосіб. У який саме, будемо розбиратися далі.

У чому суть

Т. М. Жабо звернулася до КСУ з клопотанням розглянути питання щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень ч. 3 ст. 40 КЗпП, відповідно до яких не допускається звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в період його тимчасової непрацездатності (крім звільнення за п. 5 цієї статті), а також у період перебування працівника у відпустці (це правило не поширюється на випадки повної ліквідації підприємства, установи, організації). Суб'єкт права на конституційну скаргу вважала, що висновок, викладений Верховним Судом в остаточному судовому рішенні у її справі, згідно з яким оспорювані положення Кодексу не поширюються на трудові правовідносини, що виникли на підставі трудового контракту, призводить до порушення її конституційних прав та погіршує умови праці працівників певних категорій.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати