03 грудня 2019, 11:15

Монетизація прав людини: як ЄСПЛ визначає суму компенсації

Опубліковано в №49 (703)

Чому люди звертаються зі скаргами до Європейського суду з прав людини? Для когось важливим є визнання факту порушення, а для когось основним мотиватором буде отримання грошової компенсації. Однак важливо усвідомлювати (особливо у другому випадку), що основною метою справедливої сатисфакції є відновлення, наскільки це можливо, порушених прав особи. До того ж далеко не завжди справедлива сатисфакція матиме грошову форму.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Встановлення порушення ≠ грошова компенсація

Практичні рекомендації ЄСПЛ щодо правил звернення з вимогою про справедливу сатисфакцію слушно починаються з акценту на тому, що встановлення Судом порушення прав, гарантованих Конвенцією та Протоколами до неї, не призводить до автоматичного присудження справедливої сатисфакції.

Щоб уникнути марних ілюзій щодо присудження Судом грошової компенсації, насамперед, необхідно зважати, чи в цій категорії справ Суд вважає за необхідне присуджувати грошову компенсацію, а також чи існує переконливий причинно-наслідковий зв'язок між заявленою сумою відшкодування та встановленим порушенням.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати