13 квітня 2021, 16:51

Доказування в умовах карантину

«EasyCon» як альтернативний спосіб огляду судом доказів, які не можна доставити до суду

Андрій Сагайдак
Андрій Сагайдак адвокат, партнер АО «Біднягін і партнери»

Другий рік Україна перебуває в умовах карантину, установленого з метою запобігання поширенню  хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, який не оминає та істотно впливає на судові процедури, у т.ч. ускладнюючи, а подекуди перешкоджаючи чи унеможливлюючи їх дотримання учасниками судового процесу та самим судом.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


За ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, визнається право людини на доступ до правосуддя, а за її ст. 13 – на ефективний спосіб захисту прав, які мають бути дотримані навіть в умовах дії запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України респіраторної хвороби COVID-19.

Як відомо, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Суд та учасники судового процесу зобов’язані керуватися завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі (Стаття 2 ЦПК України).

Коли йдеться про належне виконання завдання цивільного судочинства, яке, як бачимо, має превалювати  над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі, у т.ч. і над обмежувальними заходами, у адвокатів має бути в кишені спосіб не втратити будь-які докази для досягнення цього завдання та його мети для свого клієнта.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
1
0

Останні коментарі

Дякую за приділену увагу та бажаю всім міцного здоров’я!
Вам потрібна позика, ми пропонуємо позику з негайним онлайн-схваленням, * особиста позика * кредит компанії, * автокредитування, * студентська позика * Бізнес-позика, і т.д. ..... ми даємо від 1000 до 60 000 000 доларів. в доларах або євро наша позика надається з відсотковою ставкою в 3%, і ми можемо надати позику в будь-якій точці світу .... якщо ви зацікавлені, зв'яжіться через whatsapp: +256756543536 або електронною поштою: christharmonyloanfund@gmail.com

Додати коментар

Відмінити Опублікувати