Другий рік Україна перебуває в умовах карантину, установленого з метою запобігання поширенню хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, який не оминає та істотно впливає на судові процедури, у т.ч. ускладнюючи, а подекуди перешкоджаючи чи унеможливлюючи їх дотримання учасниками судового процесу та самим судом.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
За ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, визнається право людини на доступ до правосуддя, а за її ст. 13 – на ефективний спосіб захисту прав, які мають бути дотримані навіть в умовах дії запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України респіраторної хвороби COVID-19.
Як відомо, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Суд та учасники судового процесу зобов’язані керуватися завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі (Стаття 2 ЦПК України).
Коли йдеться про належне виконання завдання цивільного судочинства, яке, як бачимо, має превалювати над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі, у т.ч. і над обмежувальними заходами, у адвокатів має бути в кишені спосіб не втратити будь-які докази для досягнення цього завдання та його мети для свого клієнта.
Останні коментарі
Андрій Сагайдак
16 квітня 2021 р., 15:56
carlosjohn
23 квітня 2021 р., 14:48
Анонім
11 грудня 2023 р., 08:34