15 січня 2013, 22:09

Без права на захист від неправомірних дій?

Аналіз останніх тенденцій у практиці розгляду податкових спорів

Опубліковано в №01-02 (343-344)

Оксана Кобзар
Оксана Кобзар «FELIX, ЮФ» Партнер
Костянтин Носов
Костянтин Носов «FELIX, ЮФ» Юрист

Приводом для написання цієї статті стали тенденції останніх двох років у практиці розгляду податкових спорів, що тривожать багатьох юристів, які практикують податкове право. Йдеться про спори, предметом яких є оскарження неправомірних дій та бездіяльності, зокрема – дій та бездіяльності податківців.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Усім відомо, що до предмета судового оскарження в адміністративному судочинстві відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАСУ) належать, зокрема, дії чи бездіяльність суб’єкта владних повноважень, якими порушені права, свободи або інтереси особи (ч. 2 статті 2, ч. 1 статті 6 КАСУ). Відповідно, захист прав, свобод або інтересів особи може полягати у визнанні протиправними таких дій чи бездіяльності. Як результат розгляду таких справ адміністративний суд, у разі задоволення адміністративного позову, уповноважений прийняти постанову про визнання протиправними дій чи бездіяльності (п. 1 ч. 2 ст. 162 КАСУ). 

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати