Через високу завантаженість податкових органів, оформлення актів, які складаються ними в результаті проведення податкових перевірок, не завжди відповідає законодавчо встановленим формі та змісту.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Зокрема, у багатьох актах податкової перевірки обґрунтування позиції податкового органу зводиться лише до цитування норм Податкового кодексу України, після чого йде короткий висновок на кшталт: «Таким чином, платником занижено грошове зобов’язання з податку на прибуток». Акти податкової перевірки часто взагалі не містять фактичного змісту допущених порушень, відтак не завжди зрозуміло, у чому саме полягали такі порушення та які фактичні обставини стали підставою для їх установлення.
З огляду на це, юристам, які займаються податковими спорами, доводиться не лише апелювати до порушень, установлених в акті податкової перевірки, а й усіляко розтлумачувати вираз «таким чином» та здогадуватися, у чому полягає зміст установлених порушень.
Недотримання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо форми та змісту акта податкової перевірки є порушенням норм чинного законодавства, на що платнику податків слід звернути увагу під час розгляду податкового спору в суді.