05 вересня 2017, 12:45

Футбол і закон: як поводитися вболівальникам під час подорожі за кордон

Опубліковано в №36 (586)

Катерина Діброва
Катерина Діброва керівник Управління судової роботи та міжнародного співробітництва Головного територіального управління юстиції у м. Києві

Якщо за кордоном вас затримала поліція, вимагайте, щоб вас зв’язали з посольством чи консульством. Також ви можете надіслати письмову заяву до посольства чи консульства з інформацією про інцидент.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Не чинить спротиву, не підписуйте документи іноземною мовою без перекладача чи юриста, не намагайтеся дати хабар, зберігайте спокій.

Перед відправленням у закордонний фан-тур, потрібно дізнатися що входить у вартість туру (ціна, проїзд, проживання та ін.), яким транспортом будете їхати (автобус, авіапереліт), місце проживання (у разі залишення на ніч у місті), чи буде групова страховка, чи супроводжуватиме вас організатор, яка програма туру.

Під час перетину кордону необхідно мати з собою пакет документів: закордонний паспорт (для країн ЄС – обов’язково біометричний паспорт, у разі наявності Шенгенської візи – звичайний закордонний паспорт), візу та медичну страховку.

У разі затримки чи скасування рейсу ви маєте право звернутися до перевізника з вимогою отримання компенсації.

У випадку з авіаперельотом:

Відповідно до Правил повітряних перевезень пасажирів і багажу, затверджених наказом Міністерства інфраструктури України від 30.11.2012 р. №735, перевізник зобов’язаний запропонувати пасажиру на вибір: відшкодування вартості квитка або його частини упродовж 7 днів або зміну маршруту до кінцевого пункту призначення – за першої можливості або у пізніший час, за бажанням пасажира та за наявності вільних місць.

У разі скасування рейсу перевізником та продовження пасажиром подорожі іншим рейсом (рейсами) або за іншим маршрутом пасажирам має бути безкоштовно запропоновано та забезпечено: харчування та прохолодні напої відповідно до часу очікування нового рейсу; місця в готелі у випадках, якщо пасажири змушені чекати на відправлення впродовж однієї та більше ночей, або якщо час додаткового очікування пасажирами відправлення більший, ніж передбачалося; наземний трансфер за маршрутом аеропорт – готель – аеропорт; два телефонні дзвінки, телекс-, факс-повідомлення або повідомлення електронною поштою, якщо для цього є технічні умови аеропорту.

У разі затримки рейсу на строк: 2 години або більше від запланованого часу відправлення рейсу дальністю до 1500 км; 3 години або більше від запланованого часу відправлення рейсу дальністю від 1500 до 3500 км; 4 години або більше від запланованого часу відправлення рейсу для всіх інших рейсів, не зазначених у попередніх абзацах цього пункту, перевізник повинен надати пасажирам, згідно зі встановленими ним нормами, харчування та прохолодні напої, а також можливість здійснити два безкоштовних дзвінки, відправити телекс-, факс-повідомлення або повідомлення електронною поштою, якщо для цього є технічні умови.

Якщо виконання затриманого рейсу відкладається на наступний день за днем його виконання, передбаченим розкладом і зазначеним у квитку, перевізник повинен надати пасажирам номери у готелі, харчування та забезпечити трансфер за маршрутом аеропорт – готель – аеропорт.

Якщо затримка рейсу перевищує 5 годин, пасажирам має бути запропоновано відшкодування вартості квитка чи його частини упродовж 7 днів або зміну маршруту.

У разі зміни класу обслуговування на вищий, ніж той, що зазначений у квитку пасажира, перевізник не має права вимагати будь-якої додаткової плати. Якщо перевізник розміщує пасажира у класі, нижчому за той, що зазначений у його квитку, то він впродовж 7 днів повинен відшкодувати пасажиру відсоток (залежно від дальності) від застосованого тарифу для всіх рейсів.

Якщо перевізник затримав чи скасував поїздку, то пасажиру необхідно виконати такі дії: зафіксувати факт скасування/затримки рейсу, відмови від посадки, доказами чого є документ від представників адміністрації аеропорту чи вокзалу, квиток, а також акт, складений пасажирами із зазначенням їхніх даних для зв'язку; звернутися до перевізника з вимогою відшкодування завданих збитків з доданням копій усіх документів (наприклад, квиток на футбол).

Кожна країна встановлює власні обмеження/заборону на перевезення низки товарів. У більшості країн заборонено перевозити наркотики, зброю, порнографію, неліцензовані аудіо- та відеозаписи. Обмеження діють на ввезення алкоголю, тютюну та валюти. Як правило, у країну дозволяють ввозити не більше ніж 10 пачок цигарок та 2-3 літри алкоголю (залежно від міцності).

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати