28 січня 2014, 2:52

Спадкування нерухомого майна у разі відсутності правовстановлюючого документа у спадкодавця

Окремі питання правової процедури

Опубліковано в №03-04 (397-398)

Едуард Тюпа «Станицький, Санін та партнери, АК» Юрист

Чи не кожному з нас уже доводилося чи, можливо, доведеться в майбутньому зіткнутися з питаннями спадкування майна та його оформлення.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Відповіді на більшість питань, що стосуються загальних та процесуальних моментів в отриманні та оформленні спадкового майна, можна одержати, звернувшись до Цивільного кодексу України, Закону України «Про нотаріат», Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», Наказу Міністерства юстиції України «Про затвердження Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України» № 282/20595 від 22 лютого 2012 р., Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень і Порядку надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно» № 703 від 22 червня 2011 р. та ін.

Як же відбувається на практиці сам процес оформлення права на спадщину? Чи завжди все так ідеально, як це прописано в нормативно­правових актах? Оформлення права на спадщину може відбуватися двома шляхами, перший назвемо «загальний», а другий – «через суд».

У загальному порядку все буде виглядати, як візит до нотаріуса, написання заяви про прийняття спадщини та надання нотаріусу необхідних документів.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати