21 червня 2023, 17:08

Відміна мораторію на податкові перевірки з 1 серпня

Poster

Наприкінці травня 2023 року Верховна Рада України у першому читанні підтримала законопроєкт № 8401, яким з 1 серпня передбачається скасування податкового спецрежиму 2% та пільг по сплаті ЄСВ, повернення документальних перевірок і штрафів за порушення використання РРО. Детальніше про відміну мораторію розповіли експерти в статті.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Водночас для підприємців, які реалізують підакцизні товари, зокрема, ресторанного бізнесу, нічого не змінюється, адже вони весь час повинні були фіскалізувати всі продажі.

perevirka-receipt

Хто має право проводити перевірки?

Перевірками бізнесу займаються такі служби:

1. Інспектори Податкової служби вивчають та перевіряють фінансову та статзвітність, первинні документи, інші регістри, документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків, а також ліцензії.

2. Держпродспоживслужба здійснює державний контроль щодо безпечності та окремих показників якості харчових продуктів (HACCP) у межах своїх повноважень, які передбачені законодавством України.

3. Інспектори ДСНС перевіряють в закладі наявність та дотримання протипожежного режиму та всіх обов'язкових інструкцій, в яких прописаний порядок цього режиму та дії працівників в разі надзвичайної ситуації.

4. Інспектори Держпраці перевіряють неоформлених працівників, незаконні звільнення під час воєнного стану, а також додержання нововведень запроваджених Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».

Штрафи за порушення

З 1 серпня 2023 року при порушенні роботи РРО передбачені штрафні санкції. Розглянемо детально, які можуть бути порушення та сума штрафів.

1. Податкові інспектори можуть накласти штраф за проведення розрахунків з використанням РРО на неповну суму вартості проданих товарів або за проведення розрахунків без використання РРО. Також передбачені штрафні санкції за невидачу фіскального чека. У цих випадках застосовується штраф у розмірі 100% вартості проданих у такий спосіб товарів. За повторне порушення – 150% вартості проданих товарів.

Зазначимо, що першим порушенням вважається момент, коли інспектор вперше вказав на порушення під час перевірки. Повторним порушенням вважається така ж сама невідповідність під час перевірки наступного року.

Порушення, пов’язані з фіскалізацією, вважаються короткотривалими: за перший не оформлений належним чином чек штраф складає 100%. Повторним порушенням вважається кожний окремий наступний чек, який не оформлений належним чином, зі штрафом 150%.

2. За відсутність контрольної стрічки в РРО штраф складає 510 грн. Така ж сама сума штрафу передбачена за неподання до контролюючого органу звітності, пов’язаної із використанням РРО.

3. За проведення розрахунків через РРО без використання режиму програмування найменування кожного підакцизного товару із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, ціни товару та обліку його кількості - штраф складає 5100 грн. Така ж сама сума штрафу передбачена за використання РРО при здійсненні розрахунків, до якого були внесені зміни, не передбачені документацією виробника.

4. У разі реалізації необлікованих підакцизних товарів штрафна санкція становить розмір вартості таких товарів.

Кому потрібно підключати ПРРО/РРО?

РРО – це реєстратор розрахункових операцій (класичний пристрій на кшталт електронного контрольно-касового апарату, електронного контрольно-касового реєстратора, вбудованого електронного контрольно-касового реєстратора, комп’ютерно-касової системи).

РРО виконує фіскальні функції та призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів або при наданні послуг, реєстрації кількості проданих товарів або наданих послуг тощо.

ПРРО – програмний реєстратор розрахункових операцій. Тобто це програма, яка може бути встановлена на смартфон, ноутбук або планшет в яких фіскальні функції реалізовані через сервер контролюючого органу. Також ця програма призначена для реєстрації розрахункових операцій.

Фіскальні звітні чеки ПРРО створює у програмі та подаються до фіскального серверу через інтернет. Водночас завдяки ПРРО можна видавати паперові та електронні чеки.

РРО або ПРРО є обов’язковим для:

1. ФОП 2, 3, 4 групи, незалежно від виду діяльності та суми доходу.

2. ФОП, який оформлений на загальній системі оподаткування.

РРО або ПРРО не є обов’язковим для:

1. ФОП 1 групи.

2. ФОП на 2, 3, 4 групі, які торгують в селі з річним обсягом доходу однієї точки продажу не більше 1,09 млн у рік, та не продають підакцизні товари.

perevirka-pos

Переваги ПРРО від Poster

Розглянемо переваги використання ПРРО:

1. Не треба купувати обладнання. Можна працювати за своїм ноутбуком або планшетом. З ПРРО для кафе не потрібен дорогий фіскальний реєстратор, а переказ даних РРО в податкову відбувається через інтернет.

2. Налаштування роботи ПРРО за добу. Poster вже фіскалізували понад 6000 закладів. Компанія надає підтримку спеціалістів, які допоможуть підключити та налаштувати ПРРО швидко та в зручний для вас час.

3. Немає обмежень щодо кількості ПРРО на заклад. У Poster можна працювати з декількома ПРРО на різних касах в межах одного закладу.

4. Працює без інтернету. Якщо не буде інтернету чи доступу до фіскального сервера ДПС, ви зможете й надалі продавати та друкувати фіскальні чеки. Під час відновлення зв’язку всі транзакції автоматично синхронізуються.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати