03 вересня 2019, 14:57

«У морі» податкових ставок

Про оподаткування доходів моряків

Опубліковано в №36 (690)

Максим Карпенко
Максим Карпенко «АНК, ЮФ» адвокат
Олена Коч
Олена Коч «АНК, ЮФ» адвокат

Питання оподаткування доходів моряків завжди було та залишається актуальним з огляду на значну кількість громадян України, які працюють на різних морських посадах на суднах іноземних роботодавців. Отже, постає питання про те, як морякам правильно сплачувати податки з отриманих доходів, при цьому не порушуючи чинного законодавства.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Вплив громадянства і статус податкової резидентності особи на режим оподаткування

Податковий кодекс України визначає, що податок з доходів сплачують резиденти України з доходів, отриманих як в Україні, так і за кордоном, а нерезиденти тільки з доходів, отриманих в Україні.

Резидентами України для цілей оподаткування є фізичні особи, які мають місце постійного проживання в Україні. Якщо фізична особа має також місце постійного проживання в іншій державі, то вона вважається резидентом країни, де знаходиться центр її життєвих інтересів. Якщо неможливо визначити центр життєвих інтересів, то фізична особа вважається резидентом країни, в якій вона перебуває не менше ніж 183 днів.

Достатньою, але не виключною умовою визначення місця життєвих інтересів фізичної особи є місце проживання членів її сім'ї або місце її реєстрації як суб'єкта підприємницької діяльності. Якщо всі вищезазначені ознаки не дають можливості визначити резидентність особи, то особа вважається резидентом України, якщо вона має українське громадянство.

Таким чином, якщо відповідно до вищевказаних норм Податкового кодексу моряк не є резидентом України для цілей оподаткування, то податок на доходи в Україні не потрібно сплачувати.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати