17 грудня 2013, 15:47

Система адміністративних судів демонструє свою життєздатність і відповідність потребам часу

Опубліковано в №51-52 (393-394)

Костянтин Гамкрелідзе
Костянтин Гамкрелідзе «DEGA Partners, ЮФ» партнер

У 2013 році стан судової практики щодо розгляду спорів у галузі податкового права зазнав певних корективів, що було зумовлено, з одного боку, певним тиском на судову систему в зв’язку з існуванням об’єктивних обставин, як-от: недовиконання дохідної частини державного бюджету України, а також дещо суперечливою та невиваженою (практикою) гармонізацією із нормами європейського законодавства норм чинного податкового законодавства України, а з іншого боку, певним урегулюванням раніше проблемних питань правозастосування в судовій практиці, що позитивно вплинуло на врівноваження прав фіскальних органів та платників податків. Серед позитивних моментів хотілося б звернути увагу на листи – роз’яснення Вищого адміністративного суду України (далі – ВАСУ), які спростили певні аспекти оскарження податкової діяльності, а саме:


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 інформаційний лист ВАСУ від 29.04.2013 року № 642/12/13-13 щодо адміністративного арешту майна та арешту коштів податкового боржника. Згідно з цим Інформаційним листом арешт коштів може застосовуватися лише як крайня міра і її обґрунтованість має бути перевірено і підтверджено належними доказами, а саме – відсутність будь-якого майна боржника, належного повідомлення про розгляд справи та дотримання 2-місячного строку на пошук майна і т.п. Також суд встановив, що зупинення видаткових операцій може полягати виключно в арешті коштів і лише за наявності до того вагомих передбачених законом підстав;

 інформаційний лист ВАСУ від 24.10.2013 року № 1486/12/13-13, яким за наявності правової прогалини було підтверджено право подання позовів (та, відповідно, задоволення позовів) щодо оскарження неприйняття податкових накладних.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати