25 січня 2019, 12:27

Ризикові ПН/РК: блокувати чи ні?

Опубліковано в №2-3 (656-657)

Ольга Драчевська
Ольга Драчевська «Інколанс, ЮК» засновник, адвокат, радник з юридичних питань першого віце-президента ТПП України, член КТПП та ТПП України

Щодня бізнес зіштовхується зі штучними проблемами, пов'язаними з блокуванням ПН/РК. Як відомо, минуло вже більше року з моменту введення системи, яка мала на меті скорочення фіктивних операцій шляхом блокування ризикових ПН/РК. Однак алгоритм блокування все ще містить чимало прогалин. Саме тому бізнес, який цілком і повністю веде свою господарську діяльність відповідно до закону, страждає через недоліки запровадженої системи.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Варто зауважити, що ДФС разом з Міністерством фінансів України запровадила алгоритм блокування ПН/РК відповідно до таких етапів: відсікаючи ознаки, критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій та наявності позитивної податкової історії.

Прикладом позитивної податкової історії платника податку є такі критерії: обсяг постачання/реалізації не перевищує 150 тис. грн на одного покупця платника податку або 50% від загального обсягу постачання/реалізації не платника ПДВ, або те, що керівник компанії є керівником не більше ніж у двох компаніях платників ПДВ. Ризиковістю операції вважається невідповідність обсягу постачання товару/послуг до залишку товару/ послуг на складі, перевищення відсоткового рівня ризикового товару та відсутність ліцензії щодо підакцизних товарів.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати