11 червня 2013, 11:29

Оподаткування грошових переказів із-­за кордону

Як експерти пропонують вирішувати цю проблему

Опубліковано в №24 (366)

Нещодавно на сайті Міністерства доходів і зборів України з’явилося повідомлення про оподаткування грошових переказів. Зокрема, у ньому йшлося про те, що грошові перекази, отримані громадянином України на поточні чи карткові рахунки з джерелом походження за межами України, розглядаються як іноземні доходи. Тому такі доходи підлягають оподаткуванню за результатами подання річної податкової декларації та за ставками 15 або 17 відсотків.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Здавалося, проблему вирішено вже давно, проте регулятор вирішив нагадати платникам про необхідність сплати податків.

Автоматично в Інтернеті виникла низка пропозицій щодо застосування різних механізмів з метою уникнення подальших претензій від податкових органів. Так, згаданий п. 170.11 статті 170 Податкового кодексу гласить про те, що в разі якщо джерело виплат будь­яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставками, визначеними в пункті 167.1 статті 167 Податкового кодексу України.

Як один з варіантів не сплачувати податок запропоновано відкриття рахунку в банку­нерезиденті. У разі застосування цієї схеми відправник коштів, що знаходиться на території іншої держави, відкриває рахунок у місцевому банку та отримує дві або більше платіжних картки, які передає отримувачам в Україну.

Звичайно, у цьому випадку варто враховувати комісію, яку буде знімати український банк при використанні платіжних карток банка­нерезидента. Проте, з огляду на наявність багатьох іноземних банків в Україні, це є допоміжним фактором у даному процесі, і в результаті комісія при знятті коштів буде мінімальною.

Отримання кредиту чи позики від нерезидента – давно не новина для українців. Перспектива отримання коштів тут більша, а відсотки набагато менші. Проте для уникнення сплати податків таку схему також можна розглядати. Зокрема, актуальними є ситуації застосування договору позики від нерезидента, коли йдеться про значні суми.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати