Протягом багатьох років нестабільність української податкової системи була однією з найважливіших проблем для українських платників податків та іноземних інвесторів. Тому були очікування, що прийняття Податкового кодексу допоможе стабілізувати податкові правила і зробити податкове адміністрування більш передбачуваним. Однак ці очікування повною мірою не виправдалися.
З 2011 року, коли Податковий кодекс набрав чинності, до нього вже понад 40 разів вносилися поправки, більшість з яких були суттєвими і знову змінювали зміст податкової системи. Незважаючи на всі ці зміни, уряд продовжує розглядати подальші принципові змін для їх прийняття в найближчій перспективі.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Ця стаття спрямована на висвітлення певних аспектів впливу Податкового кодексу на бізнес в Україні, а також окреслює пропозиції податкових органів щодо запланованих змін до податкового законодавства.
Податок на прибуток
Однією з найочевидніших змін щодо податку на прибуток підприємств порівняно з податком, що діяв до прийняття Податкового кодексу, було зниження податкових ставок. Зокрема, податок на прибуток був знижений із 25% в 2010 році до 23% в 2011-му та до 21% в 2012 році. У 2013 році розмір ставки становить на рівні 19%, а з 2014-го очікується на рівні 16%.