29 квітня 2021, 18:22

Друге дихання для узагальнюючих податкових консультацій

Опубліковано в №8 (738)

Володимир Забудський
Володимир Забудський «Рада бізнес-омбудсмена» інспектор

Податкове законодавство України часто змінюється та відоме своєю складністю й суперечливістю. За таких умов для бізнесу життєво важлива наявність податкових консультацій — офіційних трактувань податкових норм. Окрім індивідуальних податкових консультацій (далі — ІПК), які видаються податковими органами на запити конкретних платників податків, Податковий кодекс України передбачає узагальнюючі податкові консультації (далі — УзПК). Останні видаються з системних питань, які стосуються значної кількості платників податків. Саме про цей інститут, який останнім часом дещо втратив свою вагу (однак ситуація, схоже, змінюється), піде мова далі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Експертна рада з УзПК: історія, сподівання та реальність

Поняття УзПК з'явилось у законодавстві у серпні 2011 р. Спочатку повно важення з їх видачі були надані податковому органу центрального рівня, та у 2017 р. законодавство змінилось, і відповідні повно важення були передані Мінфіну. Однією з ідей такого трансферу було те, що міністерство — дещо більш неупереджений орган, що має можливість уникнути занадто сильного фіскального ухилу при роботі над УзПК.

 

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати