10 грудня 2013, 10:44

Чим шкідлива законодавча неврегульованість зустрічної звірки?

Акт про неможливість проведення зустрічної звірки як інструмент «законного» наповнення державного бюджету

Опубліковано в №50 (392)

Владислав Сов’як «Лагард, ЮФ» Юрист

«Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно­правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ» – йдеться в ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Вочевидь, з метою зменшення навантаження на вітчизняні суди, податкові органи все частіше намагаються діяти так, щоб прямо не порушувати права та інтереси платників податків. Звісно, це не означає зменшення втручання в господарські відносини підприємців. На практиці це свідчить про інше – податкова система почала працювати по­новому: більш творчо та менш зрозуміло для платників податків. Яскравим прикладом цього став акт про неможливість проведення зустрічної звірки – симбіоз прогалини Податкового кодексу України та принципів національного адміністративного судочинства.

 

Що таке зустрічна звірка та з якою метою її проводять?

Пунктом 73.5 ст. 73 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначається, що зустрічною звіркою вважається зіставлення даних первинних бухгалтерських та інших документів суб’єкта господарювання з метою документального підтвердження господарських відносин і для з’ясування реальності та повноти їх відображення в обліку платника податків. Зустрічні звірки не є перевірками, а за їх результатами складається довідка, яка надається суб’єкту господарювання в десятиденний термін.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати