«Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності», стверджує Протокол № 1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та Конституція України. В усіх демократичних країнах світу це право є першим, яке захищається після природних прав людини. На жаль, в Україні, ми бачимо протилежну ситуацію – держава практично не сприяє утвердженню непорушності права власності. А суди виносять рішення, які позбавляють законних господарів майна.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Яскравим прикладом ігнорування права приватної власності є справа про витребування майна з чужого незаконного володіння та визнання права власності на нерухоме майне, що триває вже 7 років.
Усе почалося з того, що чернігівське підприємство звернулося до МБТІ з заявою про реєстрацію права власності на нерухоме майно. Представники підприємства додали до заяви незавірену копію рішення господарського суду Чернігівської області по справі № 9/120/16(8/300), яке не набрало законної сили.
Ст. 19 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» зазначає, що однією з підстав для державної реєстрації прав, які посвідчують виникнення, перехід, припинення речових прав на нерухоме майно, є рішення суду, що набрало законної сили.