12 лютого 2019, 12:43

Забудовники: тест на добросовісність

Опубліковано в №7 (661)

Марина Ковтуцька
Марина Ковтуцька «ЮК EXPATPRO» юрист

Останнім часом на ринку нерухомості України ми можемо спостерігати збільшення пропозиції та одночасно збільшення ризиків для потенційних інвесторів. Як правило, інвестори вкладають свої кошти в об'єкт ще на початковому етапі будівництва, оскільки тоді його вартість є значно меншою. Проте обираючи житло у «незданому» будинку, необхідно бути обачним, зважаючи на можливість натрапити на недобросовісних забудовників. Найбільш поширеними випадками недобросовісності є відсутність необхідної дозвільної документації на будівництво, фактичне не завершення будівництва, неможливість введення в експлуатацію об'єкта, збудованого з порушеннями будівельних норм, тощо. Як наслідок, подальше вирішення всіх можливих проблем лягає на плечі інвестора і триває роками. Тому до вибору об'єкта інвестування потрібно підійти з усією відповідальністю та здійснити його детальну перевірку, щоб зберегти свої кошти та час. Перевірку можна провести як за допомогою фахівців у сфері нерухомості, так і самостійно.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Перевірка забудовника

Найбільше про забудовника говорить його репутація. Насамперед, потрібно відвідати сайт забудовника, переглянути інформацію про кількість успішно реалізованих ним проектів, скільки років він працює на ринку. Далі цю інформацію можна перевірити за допомогою публічних реєстрів, до яких має доступ будь-яка особа. Необхідно переконатися в тому, чи дійсно забудовник зареєстрований як суб'єкт господарювання в установленому законом порядку, зробивши запит до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Також тут можна перевірити інформацію про засновників забудовника, його керівника, види діяльності, дату створення, чи не визнаний він банкрутом, чи не перебуває у процесі припинення.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати