29 квітня 2021, 16:35

Майнові права на нерухомість: визнати чи скасувати?

Опубліковано в №8 (738)

Купуючи новобудови, інвестори завжди ризикують, адже будинок може бути недобудований, чи не підключений до комунікацій, чи не зданий в експлуатацію. Але новобудови рухають економіку. Наразі існує мало забудовників, які могли б виключно за власні кошти побудувати житлові комплекси, торгово- розважальні центри і при цьому зовсім не залучати грошей інвесторів. Отже, інвестування у будівництво необхідне. І якщо держава зацікавлена у розвитку економіки, інвестування в будівництво має бути захищене на законодавчому рівні.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


До певного часу вважалось, що найпростішим та найдешевшим способом залучення коштів інвесторів є договір купівлі- продажу майнових прав. Сотні будинків побудовані з використанням такої схеми інвестування, та основне питання при інвестуванні: що буде, якщо..? Якщо добудувати грошей не вистачить, чи забудовник відмовиться від своїх обов'язків. Чи якщо гроші забудовник не повертає і стягнути немає що. Чи можна на підставі договору купівлі- продажу майнових прав чи іншого договору визнати право власності на нерухомість? Чи можна інвесторам об'єднатися та самостійно довести справу до кінця? Одно значної відповіді на ці питання закон, на жаль, не дає. А суди, зокрема в особі Верховного Суду України, змінюють свою практику так, ніби мова йде не про життя та благополуччя сімей.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати