22 квітня 2022, 14:39

Як США можуть змусити Росію заплатити українцям за руйнування їхньої країни

Думки, висловлені в цьому коментарі, належать виключно авторам. Більше думок дивіться на CNN.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Представники Деббі Дінгелл, демократ від Мічигану, і Фред Аптон, республіканець з Мічигану, нещодавно внесли на розгляд проєкт закону, який є коротким, проте потенційно грандіозним за своїм значенням.

Акт про суверенітет України від 2022 року забезпечить українцям, незалежно від того, чи є вони громадянами США, можливість вимагати грошової компенсації через суди США за будь-які збитки, завдані в результаті російського вторгнення. Така компенсація має виплачуватися за рахунок активів, вилучених у Росії або російських олігархів, які потрапили під урядові санкціїна території США.

Цей законопроєкт зачіпає як етичні принципи США, так і економічні інтереси, створюючи при цьому практичний механізм для відновлення життя українців.

Чинне законодавство США, за загальним правилом, не розглядає судових позовів проти іноземних урядів за дії, які відбуваються за межами юрисдикції Сполучених Штатів. Активи іноземного центрального банку також є недоторканними, навіть якщо вони розміщені в банках США.

Законопроєкт Дінгелла-Аптона пропонує змінити це та відкрити доступ до десятків мільярдів доларів, які Банк Росії зберігає в США на додачу до арештованих активів росіян і російських компаній, які потрапили під санкції, для виплат компенсації українським біженцям і постраждалим від війни.

Якщо законопроєкт, запропонований Дінгеллом і Аптоном, буде прийнятий, українська родина, будинок якої було зруйновано внаслідок бомбардувань російських військових, зможе подати позов до суду Сполучених Штатів. Вимоги у такому судовому процесі можуть стосуватися заміни житла та речей, а також компенсації медичних витрат і відшкодування за спричинені збитки.

Україна також могла би подати позов до Сполучених Штатів і використати російські кошти для відновлення лікарень, шкіл та інших споруд, які російські військові зруйнували під час незаконного вторгнення. Громадяни США, зокрематі, хто втратив бізнес в Україні, також могли би отримати компенсацію.

Російська війна на лаві підсудних

Хоча ніщо не зможе компенсувати біль втрати домівок, нищення громад та поселень, цей законопроєкт дасть українцям можливість призвати до відповідальності російського лідера Володимира Путіна та використати нявні можливості для відновлення власного життя.

Такі надзвичайні заходи виправдані очевидними військовими злочинами, які Росія вчинила проти України, особливо проти мирного населення, переважно жінок, дітей та літніх людей (Росія продовжує заперечувати відповідальність і не визнає вчинення будь-яких воєнних злочинів).

Сенатор Майкл Беннет, демократ від Колорадо, і Роб Портман, республіканець з Огайо, також розробили законопроєкт, який стосується арештованих російських активів, і запропонували створити Український фонд допомоги для підтримки біженців і відновлення.

Подібний законопроєкт був внесений членами парламенту Томом Маліновським, демократом від Нью-Джерсі, і Джо Вілсоном, республіканцем з Південної Кароліни, 5 квітня був вилучений з порядку денного Комітету із закордонних справ. Як повідомляється, це було зроблено з процедурних міркувань. Проєкт не набрав сили закону, однак був прийнятий як резолюція, яка відображає «почуття Конгресу».

Настав час сказати досить несправедливості, болю і страждань, які автократичний лідер і його корумповане оточення олігархів-мільярдерів завдають мільйонам невинних людей. Так, колись цьому божевіллю та жаху настане кінець. Зараз одне можна сказати напевно: Росія не захоче або не зможе сприяти відбудові цієї багатостраждальної нації, яку вона так завзято намагалася знищити. Зараз настав час розробити процедуру, за допомогою якої ці активи зможуть бути використані для відновлення справедливості. Наша нація вже зголосилася дпомагати Україні як у вигляді прямої допомоги так і шляхом введення економічних санкцій, навіть якщо це може призвести до підвищення цін на газ та інші товари. Немає жодної причини, чому ми не повинні змусити Росію долучитися до відбудови нації, яку вона безжально знищує. Запропоновані в Конгресі законопроєкти спрямовані саме на це.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати