18 червня 2013, 13:18

«Арбітражний» погляд на інвестиційний клімат України

Основи взаємовигідного інвестиційного співробітництва

Опубліковано в №25 (367)

«…Інколи ваша найкраща інвестиція полягає в тому, що ви не інвестували».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Дональд Джон Трамп  (Donald John Trump)

 

Ключовим питанням для побудови взаємовигідного інвестиційного співробітництва між державою інвестування та іноземним інвестором є прозорість і передбачуваність відносин, а також усвідомлення й задоволення основних потреб та цілей сторін: для держави  – отримання додаткових надходжень до бюджету й нових об’єктів для оподаткування у вигляді нових підприємств та/або імпортованої продукції, створення нових робочих місць для власного населення, розвиток певних секторів економіки держави тощо; а для інвестора  – це отримання максимального прибутку від інвестиції, повернення інвестицій, а також мінімізація ризиків, пов’язаних із інвестуванням.

Таке взаємовигідне інвестиційне співробітництво досягається та забезпечується шляхом встановлення чітких, зрозумілих, непорушних та виконуваних правил і процедур інвестування та поводження з інвестиціями як для інвесторів, так і для державних органів.

Питання залучення іноземних інвестицій в Україну є доволі гострим на даному етапі економічного розвитку нашої держави, адже останнім часом зберігається тенденція до закриття бізнесу та повернення  з України інвестицій (або того, що від них залишається) великими іноземними компаніями.

Отже, спробуємо розібратися в питаннях, що зумовлюють зазначену тенденцію, та з ризиками, що супроводжують іноземних інвесторів в Україні. Щодо останніх, то при виборі країни інвестування іноземних інвесторів найбільше хвилюють саме некомерційні ризики (політичні, соціальні, законодавчі тощо). А тому зупинимося саме на регулюванні й фактичному поводженні або ставленні держави до іноземних інвестицій.

 

Захист і заохочення іноземних інвестицій в Україні

На національному рівні ще в 1991 році було прийнято Закон України «Про інвестиційну діяльність», що визначає загальні правові умови інвестиційної діяльності на території України, а згодом, у 1996 році ­ і спеціальний Закон України «Про режим іноземного інвестування», яким було встановлено, за загальним правилом, національний режим інвестиційної та іншої господарської діяльності для іноземних інвесторів в Україні.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати