11 березня 2014, 14:51

Взаємодія з фахівцями сфери охорони здоров’я

Новели законодавчого регулювання

Опубліковано в №11 (405)

Світлана Малиновська
Світлана Малиновська «Arzinger» Старший юрист
Ольга Святенька
Ольга Святенька «Arzinger» Юрист

На сьогодні загальновідомим є той факт, що промоційна діяльність представників фармацевтичного ринку значною мірою спирається на взаємодію з медичними та фармацевтичними працівниками. Одним із важливих способів покращення професійних знань спеціаліста є освітня та промоційна діяльність фармпідприємств, оскільки рівень державного забезпечення лікарів інформацією і знаннями про світові досягнення фарміндустрії залишає бажати кращого. Представники бізнесу ж прямо зацікавленні в наданні актуальної та достовірної інформації про досягнення індустрії для сприяння просуванню лікарських засобів, виробів медичного призначення, що ними виробляються чи реалізуються. Оскільки така тісна взаємодія між представниками сфери охорони здоров’я та підприємцями може створювати певні корупційні ризики, законодавцем робляться спроби вдосконалення регулювання цих відносин з метою попередження корупційних зловживань. Останнім часом така законотворча діяльність значно активізувалася, тож пропонуємо вашій увазі огляд останніх законодавчих змін, що можуть вплинути на принципи взаємодії бізнесу з медичними та фармацевтичними працівниками.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 

Зміни в антикорупційному законодавстві

Насамперед варто звернути увагу на зміни в законодавстві, спрямованому на боротьбу з корупцією. Із травня 2013 року термін «хабар» замінений на термін «неправомірна вигода». Неправомірною вигодою Закон «Про засади запобігання та протидії корупції» (далі – Антикорупційний закон або Закон) називає будь-які матеріальні (гроші, майно) або нематеріальні (послуги, права інтелектуальної власності) блага, які обіцяють, пропонують, надають або одержують без законних на те підстав.

З визначення випливає, що неправомірною вигодою вважаються не тільки надані або отримані незаконні блага, а й ті, які обіцяні або запропоновані. Раніше Кримінальний кодекс України встановлював відповідальність тільки за давання або отримання хабара. Тепер же злочинами є обіцянка/пропозиція, так само, як і прийняття обіцянки/пропозиції неправомірної вигоди.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати