23 квітня 2013, 11:01

Протидія корупції та діяльність фармпредставництв

Практичні аспекти

Опубліковано в №17 (359)

Каріна Бабанли
Каріна Бабанли «Правовий Альянс, ЮК» Юрист
Олексій Бежевець
Олексій Бежевець «Правовий Альянс, ЮК» партнер, адвокат

Неухильне дотримання у повсякденній роботі законодавчих вимог щодо протидії корупції вже давно стало невід’ємною частиною внутрішніх політик та процедур усіх мультинаціональних фармацевтичних компаній.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Окрім українського законодавства присутні в Україні мультинаціональні фармацевтичні компанії повинні також зважати на вимоги та здійснювати внутрішні процедури, передбачені законами інших країн, серед яких варто виокремити Закон США про боротьбу з корупцією (The Foreign Corrupt Practices Act – FCPA) і Закон Великобританії про хабарництво (UK Bribery Act 2010).

Зокрема, згідно з FCPA забороняється:

–          здійснювати вплив на будь-яку дію чи рішення іноземної посадової особи, розпочаті нею при виконанні своїх службових обов’язків, схиляти таку іноземну посадову особу до певних видів дії або бездіяльності в порушення її законних обов’язків, або отримання будь-яких неналежних переваг;

–          схиляти іноземну посадову особу до використання свого впливу на іноземний уряд або на його органи для здійснення впливу або впливу на будь-яку дію чи рішення такого уряду або його органів з тим, щоб надати сприяння компанії в цілях зав’язування або збереження ділових відносин в інтересах будь-якої особи або з будь-якою особою, або ж для надання будь-якій особі можливостей для здійснення вигідних ділових операцій.

UK Bribery Act 2010 встановлює, що господарська організація (далі – компанія) визнається винною у вчиненні злочину, якщо пов’язана з нею особа дає хабар іншій особі з наміром придбати на користь компанії право на здійснення чи продовження господарської діяльності, або придбати на користь компанії право на одержання або збереження переваг в господарській діяльності. Особа визнається такою, що має зв’язок з компанією, якщо вона вчиняє дії в інтересах або від імені компанії (крім дачі будь-якого хабара, передбаченого цим законом). При встановленні факту вчинення пов’язаною з компанією особою дій в інтересах або від імені компанії беруться до уваги всі обставини, які стосуються справи, а не тільки вказівка на різновид відносин між особою і компанією.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати