01 лютого 2022, 20:41

Основні події у секторі охорони здоров’я та life sciences: Україна

Борис Даневич
Борис Даневич «CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang» партнер, керівник практик Life Sciences та охорони здоров'я
Анастасія Філіпюк
Анастасія Філіпюк «CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang» старший юрист
Артем Грудінін
Артем Грудінін «CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang» юрист
Анастасія Майструк
Анастасія Майструк «CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang» юрист

Українська регуляторна база у секторі охорони здоров’я та Life Sciences (лікарські засоби, медичні вироби та ветеринарні лікарські засоби) нещодавно переживала значні зміни і декілька великих реформ наразі тривають. У цій статті ми розглядаємо основні події 2021 року та наводимо огляд подій, які відбудуться у 2022 році.

I. Охорона здоров’я

У 2021 році українські органи державної влади продовжили реалізацію реформи сектору охорони здоров’я, яка була розпочата у 2017 році. Основними подіями стали:


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


― Продовження збільшення державного фінансування охорони здоров’я. Загальна сума фінансування охорони здоров’я на 2022 рік збільшена до понад 194 млрд. грн., з яких більш як 157 млрд. грн. виділені на фінансування Гарантованого пакету медичних послуг, до якого входять первинна, вторинна та високоспеціалізована допомога, а також реімбурсації амбулаторним пацієнтам. Фінансування Гарантованого пакету на 2022 рік кардинально збільшилося порівняно із 2020 роком, коли воно складало лише 70,4 млрд. грн.

― Подальший розвиток інфраструктури державного фінансування. Сюди належить подальший розвиток інституційного потенціалу та зміцнення Національної служби здоров’я України («НСЗ»), а також розвиток системи електронної охорони здоров’я (eHealth).

― Ухвалення плану розвитку системи eHealth. На початку 2021 року український уряд ухвалив план розвитку системи eHealth, який має бути реалізований до 2025 року, впровадження якого планується у два етапи:

Перший етап (2020–2022): вдосконалення системи та механізмів управління системою e-Health, створення єдиного медичного інформаційного простору, а також інформатизація закладів охорони здоров’я.

Другий етап (2023–2025): підтримка стандартизації, технічне регулювання електронних медичних інформаційних систем, запровадження більш детальних термінологічних словників та класифікаторів, розвиток систем підтримки клінічних рішень, персоналізована медицина, системи обробки великих обсягів даних, машинне навчання та штучний інтелект.

― Обговорення навколо стимулів до збільшення добровільного медичного страхування як джерела додаткового фінансування локальних систем охорони здоров’я, ініційоване зацікавленими особами від держави.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати