02 серпня 2013, 12:24

Вплив нового кримінального процесуального законодавства на захист прав людини

Аналіз, практика, тенденції

Опубліковано в №31-32 (373-374)

Єлизавета Попова «Закон Слова, ЮФ» Помічник юриста

Відтоді як в Україні був прийнятий новий Кримінальний процесуальний кодекс, дискусії навколо нього не вщухають і до сьогодні.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Головне невдоволення проти нового КПК спрямоване на те, що в ньому, суттєво звужені права та можливості захисту.

Для підтвердження такої тези спробую навести такі аргументи: відсутність окремої статті про права захисника; обмеження у виборі захисника; обмеження захисту в участі в процесуальних слідчих діях; неможливість оскаржити рішення про відкриття кримінальної справи; неможливість оскаржити затримання особи; неможливість оскаржити окремі процесуальні дії слідчого.

У новому КПК немає окремої статті про права захисника. Натомість, у ньому зазначається, що захисник наділений такими ж правами, що й підозрюваний чи обвинувачений.

Саме визначення захисника також відсутнє у Кримінальному процесуальному кодексі, проте є положення про адвоката, як про конкретно визначеного суб’єкта.

Згідно зі статтею 45 чинного законодавства захисником може бути тільки адвокат, який здійснює захист підозрюваного, обвинуваченого.

Відповідно до п. 1, 3 статті 6 Конвенції «Про захист прав людини та основоположних свобод» особа має право використовувати юридичну допомогу захисника, вибраного на власний розсуд. Європейський суд з прав людини оприлюднив рішення, згідно з яким порушенням є недопуск у кримінальному процесі фахівця в галузі права, який не має адвокатського посвідчення.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати