27 серпня 2013, 15:28

Реформа кримінальної юстиції в Україні

Упровадження нового Кримінального процесуального кодексу

Опубліковано в №33-34 (375-376)

Олеся Володимирська Приватна практика

Уже минуло понад півроку відтоді, як набрав чинності новий Кримінальний процесуальний кодекс України (далі – КПК). Звісно, узагальнювати практику застосування нових процесуальних норм ще зарано, однак учасники кримінальних проваджень уже встигли відчути на собі як позитивні зрушення, так і недоліки дії цього правового акта.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Наразі вже з’явилася низка документів, як то листи Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, інструкції Генеральної прокуратури та Міністерства внутрішніх справ, що уточнюють окремі положення чи роз’яснюють практичне застосування окремих норм КПК. Прогнозую, що з часом, принципові моменти знайдуть відображення і в самому Кодексі у вигляді доповнень чи змін.

Не критикують новий КПК, а точніше окремі його положення, тільки ледачі. Однак, оцінюючи документ цілісно, слід визнати, що він є прогресивним, таким, що покликаний докорінно змінити концепцію кримінального провадження.

Окрім приведення цієї галузі у відповідність до європейських стандартів, прийняття нового КПК має на меті розвантаження судової та пенітенціарної систем, забезпечення дотримання розумних строків та чи не найголовніше – принципу змагальності сторін кримінального провадження – захисту та обвинувачення, адвоката та прокурора, залишаючи суду функції арбітра та прийняття рішення по справі на підставі тих доказів та аргументів, що біли надані протягом судового засідання.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати