11 лютого 2014, 15:19

Пастки нового КПК для виправдувальних вироків

Випадок із практики

Опубліковано в №07 (401)

Олена Чернова
Олена Чернова «Ти і право, АО» Адвокат

Для кожного правника не секрет, що виправдувальний вирок у нашій країні – рідкісне явище. Для прокуратури та слідства виправдувальний вирок – це результат їхньої неефективної роботи, недоопрацювання, тому система «обвинувачення» всіма силами прагне такого явища не допускати, а якщо воно мало місце в суді першої інстанції – негайно ліквідувати, використовуючи для цього всі методи, у тому числі й прогалини чинного Кримінального процесуального кодексу України (далі – КПК України).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Уже понад рік, як новий КПК України набрав чинності. Тривалий час науковці та практики обговорювали плюси й мінус нового Кодексу, але кращий показник – це час і практика.

Аналіз кримінальної статистики за 2013 рік порівняно з відповідними даними за 2011 та 2012 роки дозволяє зробити висновки щодо перших результатів упровадження нового Кодексу.

Спостерігається загальна позитивна тенденція до гуманізації кримінальної юстиції, про що, зокрема, свідчать нижченаведені факти.

Упродовж першого півріччя 2013 року виправдано 372 особи, що становить вже 2% з­поміж 19 250 вироків, ухвалених за правилами КПК 1960 року.

Однак рівень виправдань за КПК України 2012 року зріс несуттєво і становить 0,4% (160 осіб із 42 000 вироків)

Як ми знаємо, 1 січня 2013 року стартувала програма надання безоплатної вторинної правової допомоги особам, яких затримано за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення або до яких застосовано адміністративний арешт.

 

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати