Український уряд декларує підвищену увагу до питання забезпечення пацієнтів лікарськими засобами належної якості. Звичайно, такі ініціативи підтримуються всіма добросовісними виробниками ліків. Проте у зв’язку з цим згадалися нещодавні зміни до Кримінального кодексу України, які, так би мовити, пройшли непоміченими.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
У липні 2012 року, з прийняттям Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за фальсифікацію або обіг фальсифікованих лікарських засобів» були внесені зміни до Кримінального кодексу України. Ці зміни можуть мати суттєвий вплив на учасників ринку лікарських засобів, які займаються виготовленням, придбанням, пересиланням, зберіганням або збутом лікарських засобів. Особливо актуальними такі зміни є не тільки тому, що уряд оголосив боротьбу з фальсифікацією лікарських засобів одним зі своїх пріоритетних напрямів, але й зважаючи на набрання чинності новим Кримінальним процесуальним кодексом, який суттєво змінює процедуру ініціювання кримінального провадження. З огляду на зазначене, вважаємо за доцільне розкрити в цій статті суть внесених змін та можливі наслідки їх прийняття.