11 червня 2013, 12:23

Документи – матеріали кримінального провадження

Теорія і практика

Опубліковано в №24 (366)

Марина Годованюк Аспірант Національної академії прокуратури України

Як поняття «документ у кримінальному провадженні», при всій його значущості та неодноразовому розгляді є недостатньо розробленим на теоретичному та практичному рівнях. У статті йдеться про правильне розуміння суті документа як складової матеріалів кримінального провадження та як джерела доказової інформації, за допомогою якого інформація зберігається і передається у часі, просторі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Однією з гарантій захисту учасників по кримінальному провадженню є матеріали вказаного провадження, які займають важливе місце у здійсненні правосуддя, слугують способом реалізації учасниками провадження своїх прав і законних інтересів.

При з’ясуванні сутності й значення матеріалів кримінального провадження необхідно виходити з того, що відповідно до ст. 317 КПК України це є документи, інші матеріали, надані суду під час судового провадження його учасниками, судові рішення та інші документи і матеріали, що мають значення для цього кримінального провадження, долучаються до обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру, клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності.

 Отже, матеріали кримінального провадження формуються з:

–       документів, наданих суду під час судового провадження його учасниками та які мають значення для цього кримінального провадження, долучаються до обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру, клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності;

–       судових рішень;

–       інших матеріалів, наданих суду під час судового провадження його учасниками та які мають значення для цього кримінального провадження, долучаються до обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру, клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності.1

Виходячи з викладеного зрозуміло, що основною складовою матеріалів кримінального провадження є саме документи.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати