12 листопада 2019, 11:42

Дії нової влади для зниження тиску на бізнес

Опубліковано в №47 (701)

Віталій Кулаков
Віталій Кулаков «ADVICE, ГК» керуючий партнер, адвокат

Кожна нова влада завжди хоче допомогти бізнесу. Це не дивно, адже економіка країни частково залежить саме від рівня розвитку бізнес-середовища в країні. Черговим таким кроком стало прийняття закону, яким було декриміналізовано ст. 205 Кримінального кодексу України (фіктивне підприємництво). Це абсолютно правильне рішення, оскільки зазначена норма закону вже давно стала виключно способом тиску на бізнес.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Як зазвичай все відбувається? Співробітники оперативних підрозділів національної поліції (податкової міліції) у процесі «відпрацювання» встановлюють осіб, які формально є засновниками та/або директорами підприємств (документально), а безпосередню діяльність з організації діяльності підприємства здійснюють інші особи. Потім таких формальних керівників залякують, але під маскою «доброго поліцейського» пропонують угоду зі слідством: людина визнає свою провину, а суд призначає покарання у вигляді штрафу. Формально людині не створюють жодних незручностей, а слідство отримує можливість «відпрацювати» всіх контрагентів такого фіктивного підприємства. Дуже часто навіть штраф оплачують оперативники.

Отримавши рішення суду про визнання підприємства фіктивним, всі підприємства-контрагенти фактично піддаються «відпрацюванню». Іншими словами, у податкової міліції з'являється реальний важіль для тиску на бізнес та одержання неправомірної вигоди. Якщо підприємство не погоджується на «співпрацю», то матеріали передаються до податкової інспекції. Надалі проводиться позапланова перевірка, складається акт про донарахування податків, а в результаті підприємство звертається до суду, намагаючись довести правомірність своїх дій.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати